"Chceš-li jít rychle, jdi sám, chceš-li dojít daleko jdi s přáteli."

Africké přísloví

IMG_0618.JPG
Odkud se vzalo ZažítMaroko.cz?

Na začátku byla jedna cesta s batohem po Maroku, jeden výstup na Toubkal a z toho vzniklé přátelství mezi Terezou Huclovou a Mohamedem Baabim, které trvá nyní již více než sedm let.

 

V roce 2017 se Tereza rozhodla opustit bankovní kariéru a vyzkoušet život v exotice. Tahala los mezi Marokem a Mexikem a vytáhla Maroko.

 

Časem zjistila, že v Maroku je sice asi tolik cestovních agentur jako osob jména Mohamed, že zde však zcela chybí agentury, které by nabízely skutečné autentické zážitky a osobní přístup ke klientům kombinované s vysokou úrovní komfortu. Spolu s Mohamedem, který pracoval v turismu posledních 15 let, se proto rozhodli spojit síly a takový projekt iniciovat.Na podzim roku 2017 založili v Marákeši cestovní agenturu BerberTrekking.com.

 

Projekt se úspěšně se rozvíjel a těšil se stále větší oblibě i mezi českými cestovateli, až se Tereza rozhodla  podniknout další logický krok a zaregistrovala  v Čechách cestovní kancelář ZažítMaroko.cz.

Tereza je 100 % majitelkou CK ZažítMaroko.cz a zároveň spolumajitelkou BerberTrekking.com. Obě společnosti spolu úzce spolupracují. Je to právě BerberTrekking.com, kdo se stará o logistické zajištění vaší cesty. Tento model je na českém trhu unikátní a je nejlepší garancí, že o Vás bude postaráno na 100%

 

 
Tereza Huclová

zakladatelka ZažítMaroko.cz a spoluzakladatelka BerberTrekking.com

Mohamed Baabi

spoluzakladatel

 BerberTrekking.com

Tereza pochází z Plzně a její největší vášní bylo odjakživa cestování, studium cizích jazyků a poznávání jiných kultur. Posledních 20 let prožila v Čechách i dalších evropských zemích, až nakonec zakotvila v Maroku. Po úvodních měsících, kdy vyučovala němčinu ve starobylém městě Fezu, se přesunula dále na jih do Marakéše. Její vášní je příprava neokoukaných programů a kontinuální poznávání Maroka a jeho obyvatel. S těmi zvládá plynule komunikovat v lokálním dialektu Darija, což ji otevírá mnoho marockých dveří. Nejšťastnější je ve vesničkách ve Vysokém Atlasu, s šálkem dobře okořeněné kávy, nebo když se jí podaří vyjednat nějaká pěkná cena na trhu. 

Tereza nyní střídavě bydlí v Marakéši a Praze.

 

 

Se svojí rozvětvenou rodinou bydlí Mohamed v malé vesničce ve Vysokém Atlasu. Je certifikovaným průvodcem a horským vůdcem a v v naší marocké agentuře BerberTrekking.com se stará o kompletní logistiku výletů. Díky jeho konexím po celém Maroku a hlavně neomylnému „nosu na lidi“ pracujeme se skvělým týmem průvodců, řidičů, kuchařů a mulařů, a to jak po profesní, tak i lidské stránce. Když Mohamed zrovna není s klienty na cestách, chytá v brance pro místní fotbalový tým nebo v nejbližší kavárně fandí Realu Madrid. Jdou-li okolo jeho domu turisté, vždy je rád pozve na čaj a berberský popcorn.

PROČ CESTOVAT S NÁMI, ANEB CO DĚLÁME JINAK
Jsme tam, kde jste vy

Operujeme v Čechách i v Maroku, kde se dokonale orientujeme. Majitelka ZažítMaroko.cz je zároveň spolumajitelkou marocké agentury BerberTrekking.com, díky čemuž má naprostou kontrolu nad tím, jak se jejím klientům v Maroku daří. Potkáte-li se v Maroku s jakýmkoliv problémem, nebudete odkázáni na reakci nějaké cizí marocké agentury. Ne, Vaše problémy budeme řešit s naprostou prioritou a v perfektní spolupráci českého a marockého týmu.

Víme, co děláme

Ačkoliv jsme v Čechách nově registrovaná cestovní kancelář, nejsme nováčci v oboru. V Maroku již dlouho úspěšně působíme. Klienti s námi poznali nejrůznější části Maroka a byli nadšení. Podívejte se do rubriky reference, co o našich cestách napsali.

Příprava zajímavých programů je naše vášeň

Tereza strávila v Maroku více než dva roky. Procestovala jeho velkou část a díky znalosti jazyka poznala lidi z nejrůznějších vrstev a regionů. Programy sestavuje z toho nejlepšího, co v Maroku sama zažila a rozhodně ještě nekončí. Většinu zájezdů také sama doprovází.

Jdeme pod povrch

Naše zájezdy cílí na hlubší poznání Maroka než jen představení nejznámějších pamětihodností. Nabízíme vám možnost proniknout do tajů marocké kuchyně, vyzkoušet si, jak pracují tradiční řemeslníci nebo jak žijí běžné rodiny. Ano, navštívíte s námi historické památky, ale vybíráme pro vás ty nejzajímavější a pokud to je možné, vždy se je snažíme navštívit mimo hlavní turistické časy.

Programy navrhujeme pro všechny

Programy se snažíme navrhnout tak, aby byly zajímavé pro cestovatele všech věkových kategorií nebo s různou fyzickou úrovní. Na své si přijdou příznivci sportovních aktivit, stejně jako ti, kteří preferují spíše pozvolný program.  Předpokladem pro to, aby se vám cesta s námi líbila, je pouze otevřenost a zájem o poznání této jedinečné země.

Podporujeme malé lokální podniky

Vyhýbáme se přeplněným turistickým hotelům a místo toho si vybíráme lokální rodinné podnikatele, kteří mají upřímný vztah k regionu a své kultuře a s nadšením ji s námi a našimi spolucestovateli sdílí. S naprostou většinou těchto partnerů spolupracujeme dlouhodobě a mohli jsme se kolikrát přesvědčit o tom, že je jsou to lidé s velkým srdcem a otevřenou myslí. Spolupráci s námi oceňují a vždy dělají maximum, aby to pocítili i naši spolucestující.

Naši spolupracovníci v Maroku jsou již nyní Vaši přátelé

Četli jste v cestopisech o Maroku historky o nelítostném smlouvání, šizení turistů i žaludečních problémech? Chcete Maroko poznat, ale tento styl zrovna není Váš šálek kávy? Pak věřte, že toto je pouze jedna část Maroka.

V Maroku jsou možná více než jinde velice důležité osobní vztahy. Bez znalosti místního jazyka a během relativně krátké doby dovolené není běžný cestovatel schopen takové osobní vztahy navázat.

My jsme to udělali za vás. Pro naše spolupracovníky či partnery tak nepředstavujete pouhý zdroj peněz. Přijmou vás vřele jako přátele a nechají vás zažít, co znamená pravá marocké pohostinnost a péče o hosty.  

 
Jsme fér – ke spolucestovatelům i k našim spolupracovníkům

Na našich cestách nezažijete žádné nevyžádané zastávky u obchodů a marocké  řidiče, kteří by vás nutili si něco koupit, aby si následně vylepšili svůj nevelký plat obdrženým bakšišem.

My svoje spolupracovníky všechny dobře známe, korektně platíme a víme, že se na ně můžeme 100 % spolehnout.

V malých skupinkách se cestuje lépe

Divíte se, proč jsou naše skupinky (4-8 cestujích) tak malé? Více osob by se do našich rodinných penzionů a riádů často nevešlo. Přepravujeme se převážně pohodlnými terénními vozy. Do spousty míst bychom se běžným autobusem či minibusem nedostali. V malých skupinkách se také lépe navazuje kontakt s místním, nebo můžeme vyjít vstříc Vašim individuálním přáním.

Autentické zážitky se podle nás nevylučují s vysokou úrovní ubytování

V Čechách jsou nyní dva typy poznávacích zájezdů do Maroka.  První slibují autentické cestovatelské zážitky, zároveň jsou to ale relativně nízkorozpočtové nabídky pro dobrodruhy, kterým nevadí zažívat na dovolené trochu nepohodlí a nejistoty.  Druhý typ nabízí vyšší ubytovací standard, ale program je zaměřen na to, aby se v krátkém čase objeli všechny hlavní turistické cíle.  Člověk pak vidí tuto rozsáhlou zemi především z okna turistického minibusu a autentičnost mizí.

My jdeme jinou cestou a věříme, že autentičnost a vysoké požadavky na komfort se nevylučují. Naopak. Maroko takové skutečně je, prosté a luxusní zároveň. Chceme, aby naši spolucestující poznali kouzlo popíjení čaje v nomádském stanu, stejně tak jako usínání ve zdobných riádech.

Myslíme na žaludky našich spolucestujících

Na rozdíl od jiných CK ceny našich zájezdů zahrnují kromě polopenze často i obědy. V některých destinacích nejsou v podstatě jiné než turistické restauraci, jejichž kvalita však podle našeho názoru často kolísá. Důvod je prostý. Turisté se najedí a už se nevrátí, takže jestli je potom někomu špatně už takovou restauraci zaměřenou na projíždějící turistické minibusy tolik nezajímá. Proto my, v místech, kde tento problém vidíme, domlouváme obědy dopředu v místech, ve kterých se o naše hosty náležitě starají a respektují naše požadavky na hygienu. Díky tomu se může stát, že třeba občas poobědváme u marocké rodiny.  Obědy příp. večeře nejsou zahrnuty do nabídky ve městech a obecně v místech, kde budete mít dostatek dobrých restaurací na výběr. S výběrem vám samozřejmě poradíme.

Tento přístup ke stravování na našich cestách se nám dlouhodobě osvědčuje a naprostá většina našich cestujících tak absolvuje cestu bez zažívacích problémů, které jsou pro Maroko typické.

Nespěcháme, prožíváme

Maročané často říkají, že my Evropané máme hodinky a oni čas. My se snažíme skloubit to nejlepší z obou přístupů. Naše cesty jsou pečlivě promyšlené, zároveň však naplánované tak, abyste měli dostatek prostoru vychutnat si atmosféru daného místa a také si odpočinout. Neženeme se z místa na místo. Věříme, že skutečná cesta se neměří počtem navštívených památek, ale intenzitou zážitků.

Jste typem cestovatelů, kteří chtějí poznat Maroko, ale také mít možnost se na několik hodin schovat s knížkou v tichém zákoutí malebné terasy a nerušeně si číst? Nebo jen tak vychutnat atmosféru místní kavárny, pozorovat místní nebo s nimi zapříst hovor. Na našich zájezdech bereme ohled na Vaše individuální přání, jak jen to je možné, a průvodce je zde od toho, aby vám co nejlépe poradil.

 

Máme nejlepší poměr ceny a  kvality

Troufáme si tvrdit, že v porovnání s nabídkami ostatních CK máme nejlepší poměr ceny a kvality. Cestujeme v malých skupinkách (ostatní CK cestují s minimálně 10-15 lidmi). Naše ceny zahrnují i polopenzi a ve většině dnů i obědy, stejně tak veškeré vstupy do objektů, a mnoho doprovodných aktivit. Vaše další výdaje během zájezdu jsou tak minimální.

 Kdykoliv je to možné, ubytujeme vás v minimálně ve 3* standardu. V oblastech, kde taková možnost není, hledáme vždy to nejlepší, co je k dispozici. Vždy trváme na tom, že takové ubytování musí být minimálně čisté. V tomto smyslu s našimi partnery komunikujeme. A pokud by to možné nebylo, upozorníme vás na to dopředu v programu.

Divíte se, jak můžeme dosáhnout našich cen, když zároveň platíme naše marocké spolupracovníky lépe, než je v Maroku běžné? Jak naše česká CK, tak i marocká agentura je spokojená s rozumnou marží. Vzhledem k tomu, že marocká agentura je vlastně naší součástí, nesnaží se nás „odrbat“, případně nabídnout levný a adekvátně špatný servis, což je způsob, jak se mnoho marockých agentur chová vůči „bohatým“ Evropanům. My díky naší jedinečné propojenosti máme 100 % kontrolu i nad veškerými cenami a výdaji v Maroku.

A kdo s Vámi bude cestovat?

Další spolucestovatelé jsou jako vy. Lidé se zájmem o autentická místa a zážitky, s myslí otevřenou pro objevování jiných kultur. Často také cestují sami, případně s několika málo přáteli.

Se všemi zájemci o naše cesty se vždy zkontaktujeme (telefonicky, nebo často na osobní schůzce), abychom si byli jistí, že náš zájezd splní jejich očekávání.

Během zájezdu vás bude doprovázet Tereza a zároveň na mnoha místech lokální maročtí průvodci a další naši spolupracovníci.

Zní to celé jako cesta podle vašich představ? Prosím, zašlete nám email, nebo zprávu a my se s Vámi obratem spojíme.